Project Supervisor: Хто Такий Pm, Чим Він Займається, Де Навчатись Професії Та Як Знайти Роботу

А в тих, що займаються замовленнями від інших компаній, частіше працюють проджект-менеджери. Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов’язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги. Заробітки менеджерів з роботи з клієнтами впродовж останнього року залишаються доволі стабільними — у межах 20 тис. Аналогічна ситуація і щодо менеджерів готельно-ресторанної сфери.

За будь-яких обставин хороший продакт-менеджер лишається свідомим та об’єктивним. В управління продуктом люди приходять із project-менеджерів, тимлідів, аналітиків, маркетологів, дизайнерів та buyer care. Отже, оптимальним рішенням буде перехід з іншої професії на позицію Product Manager всередині своєї компанії. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua.

Ai Manager

Навчальні програми за спеціальністю «Менеджмент» передбачені в багатьох вишах України. Здобути потрібну освіту можна за кордоном, на очних, заочних чи онлайн-курсах. Фахівці, які планують підвищити власну кваліфікацію, проходять майстер-класи. Ознайомитися з азами спеціальності чи поглибити свої знання в певній галузі менеджерської справи можна й із допомогою профільної літератури та онлайн-уроків.

Продакт-менеджери тісно співпрацюють зі стейкхолдерами, розробниками, дизайнерами та маркетологами. Вони відповідають за те, щоб продукт був технічно якісним, надійним і комерційно успішним. Ключова роль PMа в компанії — керувати командою та разом з нею якісно реалізовувати поставлені цілі. Проектний менеджер — не суворий начальник, якого мають боятись. Навпаки, його ціль — зробити так, щоб команда, яка працює над проєктом, мала натхнення та мотивацію. В залежності від галузі компанії та типів проєктів, конкретні обов’язки проджекта можуть відрізнятись, але є загальні задачі, якими займаються майже всі представники цієї професії.

Кожного дня на проєкті ви отримуєте нові знання. Будь то управління людськими ресурсами, нові технології, спілкування із власниками бізнесу, управління якістю чи будь-який інший аспект роботи проджекта. Продовжуйте вчитися на роботі і поза нею та переконайтеся, що ви залучаєте нові знання у наступному проєкті.

Текст, Який Буде Надіслано Нашим Редакторам:

Головне – мати план управління змінами (change administration plan), який описує, як робиться запит на зміни та як ви як керівник проєкту керуєте запитом на ці зміни. Якщо цей план добре задокументовано та надано всім зацікавленим сторонам проєкту, зміни не будуть мати негативного впливу на власників бізнесу та на сам бізнес. Менеджер з Продукту  — це фахівець, який відповідає за планування та реалізацію продукту на всіх етапах розробки. Він бере участі від розбору ідеї до його реалізації та подальших оновлень, будучи сполучною ланкою між усіма командами. Також менеджер із продукту має розуміти технічні аспекти продукту, стратегію майбутнього просування та етапи його тестування.

Офіс-менеджер забезпечує безперебійну роботу офіса. І хоча ця професія відносно нова, вона користується дуже високим попитом. Я люблю систему оцінки “360” – кожен робить крос-фідбек.

  • З кожною зміною варто оновлювати інформацію у файлах.
  • У продакт-менеджементі треба бути й головою, і шиєю, і вухами, й очима.
  • Управління продуктами приведе приведе приведе їх до затребуваності у споживача і підвищить конкурентоспроможність компанії в майбутньому.
  • Або зайняти посаду COO (Chief Operating Officer) і відповідати не за проєкти, а за бізнес-план компанії.

Якщо щось іде не так – це провина проєктного менеджера. Він добре знається на продукті та на потребах клієнта. Наприклад, змінили колір кнопки й посунули на 7 пікселей вліво – він перевірить, чи стало краще, або гірше, чи вплинуло це на форми реєстрації або на систему оплати. В Agile – це людина, яка спрямовує розробників в потрібному напрямку.

Стаємо Успішним Проджект Менеджером

Середньомісячні доходи фахівців у сфері роздрібної торгівлі складають у межах 18,5 тис. Якщо порівняти ці цифри з даними за осінь 2022 року, то можна зауважити повільну, але стабільну тенденцію до збільшення зарплат менеджерів цього сегменту. Потрібно зрозуміти, чому взагалі виникла така ситуація. На моєму проєкті люди розуміють, чому кожен з них отримує ту чи іншу суму. Різниця в зарплатах може бути до 20% при однакових функціях. Є програм-менеджмент – коли в тебе з’являється більш ніж 2-3 проєкти, ти відповідаєш за постановку, є декілька проджектів в підпорядкуванні.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Такий крок може вимагати значних фінансових вкладень і внутрішніх ресурсів. Бізнес може втратити стабільність доходів, попередні рейтинги користування продуктом та довіру користувачів. Стартапи часто опиняються під загрозою і закриваються, якщо у засновників не вистачає фінансування, щоб залучити професійних спеціалістів, і є прогалини в певній експертизі.

Ця стаття надала мені можливість зрозуміти що це не моє. Також багато успішних представників професії пропонують всім, хто хоче освоїти професію, пройти курси. https://wizardsdev.com/ Тому ми звернулися до спікерів курсу Product Owner, щоб вони поділилися своїм поглядом на це питання. Але ще більший плюс, коли в команді хороший девопс.

Чим Займається Проджект Менеджер, Який Працює В Іт-компанії?

Не кожен керівник проєкту знає, як долати перешкоди, які можуть виникнути під час будь-якого проєкту. Час і досвід завжди підуть на вашу користь, та не ігноруйте поради експертів. PM повинен пропонувати ідеї для призначених йому проєктів, планувати бюджет, моніторити і звітувати про проєкт за допомогою інструментів управління проєктами.

Особисто я перейшов у Product Management з Customer Care. Для мене хард-скілом став мій софт-скіл — комунікація з клієнтом, навички ділового листування та знання англійської на високому рівні. Може здатися, що РМ нічого цінного не несе, але це не так.

Для «стажера» та «джуна» це як мінімум upper-intermediate. Для більш чіткого розуміння перспектив роботи Project Manager, пропонуємо ознайомитися із статистикою середнього рівня заробітної плати проджект менеджера в українських та закордонних компаніях. Наприклад, команда починає обговорювати завдання Product Manager вакансії після того, як клієнт пропонує ідею продукту. На етапі уточнення функцій і майбутніх цілей менеджер із продукту розуміє ринок і аудиторію, і разом із маркетинговою командою приступає до подальшого аналізу. Рішення, ухвалені менеджером з продукту, сприяють створенню бізнес-плану і технічного завдання.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

До речі, Кирило якось мав задоволення сам переконатися у тому, наскільки ця тема холіварна, коли написав статтю про свій досвід оунерства. Тому він записав окреме відео, де більш детально розповів про різницю між оунером, продактом та бізнес аналітиком. Робота такого формату часто передбачає ненормований робочий графік, необхідність завжди бути на зв’язку, зустрічі з командою та замовниками поза офісом. В подібних умовах ризик швидкого емоційного вигорання — високий, тому важливо дійсно любити свою справу та вміти дотримуватися work-life steadiness. PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Сертифікати можуть стати активом для кар’єри будь-якої людини. Ніхто не очікує, що ви будете знати все, а особливо, коли ви новачок у ролі РМ-ма. Те, що ви звернулися по допомогу, не означає, що ви поганий проджект менеджер. Якщо ви в чомусь не впевнені, не соромтесь запитувати у досвідчених людей.